eko tīrīšana

Kā pašiem ekoloģiski likvidēt pelējumu?

pelējums mājās

Nereti ne vien vannas istabā vai virtuvē, bet arī auto salonā mēs varam sastapties ar pelējuma sēnīti, kura vienkāršos gadījumos ir tikai nepatīkams traips, bet cilvēkiem ar alerģiskām reakcijām var būt arī nopietns veselības apdraudējums. Ir jāpiemin, ka ilgstoša pelējuma sēnītes sporu nokļūšana elpceļos var radīt elpceļu problēmas un alerģiju arī cilvēkiem, kuri līdz tam ir bijuši veseli.

Ar pelējuma sēnīti var cīnīties dažādiem veidiem, bet ir jāatceras, ka runa nav tikai par traipu, bet arī par sporām, kuras vajag likvidēt, radot vidi, kur turpmāk sēnīte nevarēs dzīvot.

No pazīstamākajiem tautas līdzekļiem ir : galda etiķis, citronu sula un dzeramā soda. Līdzekļus var izmantot atkarībā no vides, kur pelējums ir jālikvidē.  Ja jums netraucē etiķa spēcīga smaka, tad varat atjaukt galda etiķi ar ūdeni 1:1 un ar šo līdzekli noberzt pelējuma apsēstās vietas. Savukārt, ja vēlaties līdzekli bez smakas, tad labāk izvēlēties citrona sulu vai arī dzeramo sodu, kura izmaksās 1/2 EUR par 500 g iepakojuma.  Soda ne vien neitralizēs pelējuma radīto smaku, bet arī neitralizēs vidi un nogalinās pašu pelējuma avotu.

Ar koncentrētu citrona sulu un etiķi gan ir jābūt piesardzīgiem, jo etiķis padara spilgtākas krāsas, bet citrona sula krāsas var izbalināt.

Vienīgi atcerieties, ja telpās saglabāsies pelējuma sporas, tad pelējums pēc laika var atgriezties, ja gaisa mitrums būs virs 55% un temperatūra ap 20-25 grādiem. Tāpēc, ja pelējums ir bijis telpās, tad padomājiet par to kā samazināt telpās mitrumu- savukārt, ja tas ir bijis automašīnas salonā, tad būtu kārtīgi jāizvēdina auto salons pēc ķīmiskās tīrīšanas – kā arī ķīmisko tīrīšanu vajadzētu veikt ar līdzekļiem, kas nogalina arī sporas.

Ja arī jums ir zināmi kādi ekoloģiski tautā pazīstami veidi kā likvidēt pelējumu no mājām vai auto salona, tad droši padalieties ar šīm zināšanām!

Call Now Button
×

Sveiki!

Lūdzu izvēlieties WhatsApp kontaktpersonu sarakstei vai zvaniet 23668466

×