Auto tīrīšana ar tvaiku – mīti un fakti

Auto tīrīšana ar tvaiku

Jau vairākus gadus Latvijā tiek piedāvāts pakalpojums – auto mazgāšana un auto tīrīšana ar tvaiku. Daudziem cilvēkiem šis pakalpojums šķiet interesants, bet tajā pat laikā cilvēki par šo lietu zina diezgan virspusēji, tāpēc vēlētos šajā rakstā apskatīt dažus faktus par auto tīrīšanu ar tvaiku.

Auto tīrīšana un mazgāšana ar vaiku viennozīmīgi ir efektīvs un ekoloģisks veids, ka uzturēt kārtībā savu automašīnu, bet vai tīrīšana ar tvaiku derēs visus gadījumos un vai vienmēr tas ir efektīvākais veids?

1. Auto salona tīrīšana ar tvaiku iznīcina pelējuma sēnīti, mikrobus un putekļu ērcītes!? JĀ un NĒ!

Tā kā tvaiks, kas tiek lietots sasniedz pat 110 grādus pēc Celsija pie izvada, tad viennozīmīgi, tas var iznīcināt dažādus mikrobus, pelējuma sēnīti un ērcītes, bet aktuāli ir divi jautājumi :  1) vai ar tvaiku mēs varam panākt, ka vienmērīgi tiek pāriets pāri katram auduma vai plastmasas centimetram; 2) vai izejas gals ir pietiekoši tuvu pelējuma sēnītei, jo atvirzot karstā gaisa plūsmu no tīramās virsmas, temperatūra uz virsmu jau var būt tikai 60-70 grādi pēc celsija, kas pelējumu tikai daļēji nomazgā un “sasilda”.

2. Tvaiks spēj iztīrīt vietas auto salonā un uz auto virsbūves, kur nevar tikt klāt ar ūdens tīrīšanu!?  JĀ!

Tvaika katli un putekļusūcēji darbojas ar augstu spiedienu un viennozīmīgi, ka augstspiediena tvaikam ir vieglāk iekļūt vietās, kur to nevar izdarīt ar ūdeni pat zem augsta spiediena. Turklāt dažās vietās ūdeni nemaz nevar lietot – piemēram, autobusa salonā zem metāla detaļām vai loga rāmja iekšpusē, kur ir šauras spraugas, ko nevar iztīrīt ar  lupatiņu vai birstīti.

3. Ja tiek piedāvāta auto tīrīšana ar tvaiku, tad viss salons tiek tīrīts ar tvaiku!? JĀ un NĒ!

Ir jāņem vērā, ka automašīnas salona tīrīšana ne vienmēr ir iespējama ar tvaiku un ne vienmēr tas ir labākais veids. Piemēram, jaunākajām automašīnām ar plašu elektronisku sistēmu būtu ieteicamāk izmantot sēdvietu un grīdas apsmidzināšanu ar šķirdumu – nekā izpūst visu mašīnu ar tvaiku, jo tvaiks var radīt kādu īssavienojumu, bet mitruma izsmidzināšana var notikt kontrolēti un tikai uz vietām, kur tas nepieciešams.

 4. Auto mazgāšana ar tvaiku ir saudzējošāka auto virskārtai! JĀ!

Lai gan pie tvaika izejas ir diezgan liels spiediens, tomēr tvaika strūkla rada krietni mazāku sitienu kā līdzvertīga spiediena ūdens mazgātājs. Ja ar Karcher ūdens mazgātāju var ieplaisājušu logu sabojāt vēl vairāk, tad auto mazgāšana ar tvaiku neradīs šādam stiklam nekādu papildus traumu, jo tvaiks darbojas līdzīgi kā spēcīga gaisa strūkla, tikai karsta un mazu ūdens daļiņu saturoša.

5. Auto mazgāšana ar tvaiku var sabojāt auto krāsu vai interjeru! JĀ un NĒ!

Auto virskārtu būtu ļoti grūti sabojāt ar karstā tvaika gaisa strūklu, jo auto krāsa un laka spēj izturēt līdz pat 300 grādiem pie Celsija, savukārt mazgājot auto ar tvaiku – karstums uz auto virsūvi sastāda kādu 60 grādus pēc Celsija. Tas ir izskaidrojams ar to, ka gaisa pistole tiek turēta krietnu gabalu no automašīnas virsbūvi – tas gan nemazina tvaika iedarbīgo mazgāšanas un izpušanas iedarbību.

Kas attiecas uz auto interjeru, tad to gan var sabojāt pie nepareizas tvaika lietošanas, jo ja mēs zinām, ka ir audumi, kuri nav paredzēti lielām temperatūrām, tad ilgstošaka materiāla apstrāde ar 100-120 grādu temperatūru var audumu sabojāt.

No šiem 5 faktiem mēs varam sezināt 2 lietas! Pirmkārt tvaika mazgāšana ir noderīga noteiktās situācijās un pie pareizas lietošanas! Tajā pat laikā tvaika mazgāšana nav brīnuma līdzeklis, turklāt nebūtu ieteicams ar tvaika tīrīšanu eksperimentēt pašiem, ja plānojat to darīt automašīnas salonā. Cik tas attiecas uz auto virsbūvi, tad varat censties gan notīrīt automašīnas diskus, gan nomazgāt arī pašu automašīnu, ja jums ir pieejams tvaika katls vai tvaika putekļusūcējs.

Call Now Button